Babanın Yeni Doğan Bebeğine Mektubu

Canım Yavru’ma,

Çok sevdiğim annenle aramıza güneş gibi doğduğun o gün başladı gerçek mutluluklar bizim için. Seni ilk gördüğüm an hissettiklerimin yazıya dökülmesi eminim ki imkânsız. Tariflerin ötesinde bir sevgi ve mutluluk bizimkisi. Annenin ”bebeğimiz olacak” derken ki hissettiklerimle aynı ve gün geçtikçe artıyor. Sen bana ”baba” diyeceksin ileride ama ben daha ”babalık” nasıl yapılır bilmiyorum biliyor musun? Herhalde onu da sen öğreteceksin bana. Tabi ki benim de öğreteceklerim olacak sana. ”Baba olunca anlarsın” şeklinde başlayan cümleleri daha iyi anlayabiliyorum şimdi. Belki de bunları anlamak babalığın ilk adımları olacak benim için.

Sırtıma bineceksin. Atçılık oynayacağız seninle. Hep senin kazanacağın güreşler yapacağız. Sevineceksin babamı yendim diye. Çikolata ile resimler yapacaksın evimizin duvarlarına. Galatasaray’in maçlarına gideceğiz seninle, kazanınca sevinecek, kaybedince üzüleceğiz birlikte. Bir gün gelip ”kız arkadaşım beni terk etti” diyeceksin. Ona da birlikte üzüleceğiz. Ne olursa olsun sevincimiz de üzüntümüz de birlikte olacak. Daha neler neler yaşayacağız sen, annen ve ben. Ve hep mutlu olacağız. Şunu hiçbir zaman unutma, annen ve ben ne olursa olsun her zaman yanında olacağız.

Ama şimdi daha miniciksin ve o kadar tatlı ve şirin bir bebeksin ki sana bakmaya, seni öpmeye, koklamaya doyamıyorum. Güzelliğin annene çekmiş. Gezmeyi de çok seviyorsun. O da benden geliyor. Seni görmek için akşamı zor ediyorum. Her gün yeni bir şeyler yapıyorsun kendi halinde, gülücükler, kahkahalar atıyorsun bize. Şirinlikler yapıyorsun. Etrafa meraklı gözlerle bakıyorsun ve bu bakışların o kadar güzel ki. Her akşam o küçücük ayaklarınla üzerime tırmanıyorsun. Biz de sen büyümeden önce bunların keyfini çıkarıyoruz annenle birlikte. Herkesin sevgilisi oldun şimdiden. Hep böyle mutlu, güler yüzlü olursun inşallah. Ne olursa olsun iyiliğin ve doğrunun yanında yer al, insanlara ve kendine saygılı ol. Güzel, Sağlıklı, Mutlu bir hayat yaşarsın umarım. Biz annenle bunun için varız.

Seni çok seviyorum.

Copyright © Tunç OKAY 2013

Bir Cevap Yazın